ETKİNLİK AJANDASI

 

Diyarbakır’ın Etkinlik Ajanda'sında Bu Haftaki Etkinlikler:

Amed Şehir Tiyatrosu Sahnesinde bu hafta  Jeanne d’Arc’ın öteki ölümü”  adlı oyun var. Jeanne d’Arc efsanesinden yola çıkarak kaleme aldığı ”Jeanne d’Arc’ın öteki ölümü” oyunu, insanın, bireyin, din ve milliyetçilik gibi egemen ideoloji tarafından nasıl abluka altına alınmaya çalıştığının işaretleri ile doludur. Komedi ögeleriyle bezeli oyun, bu egemen ideolojiler karşısında insanın zaferini onaylayarak son bulur.

Oyunun takvimi ise:

16 Şubat Cuma günü, saat 19:30da

17 Şubat Cumartesi günü, saat 19:30da

Cahit Sıtkı Tarancı KM Orhan Asena Sahnesinde bu hafta bir adam yaratmak adlı oyun var. Varlığın ve yok olmanın gerçekliğini bilen insanın, yok olmayı bir türlü kabullenemeyip yaşam, ölüm ve kader bağlamında hayatı derinlemesine irdelemesini anlatan psikolojik bir dramdır.

Oyunun takvimi ise:

16 Şubat Cuma günü, saat 20:00de

17 Şubat Cumartes günü, saat 15:00te

17 Şubat Cumartesi günü, saat 20:00de

Devlet tiyatrosu Kayapınar Sahnesinde bu hafta sayı dedektifleri adlı oyun var. Sırma adındaki bir kız, matematiği sevmezken kaybolan X’i bulmak için, arkadaşı Üçgen’in yardımıyla sayılar alemine doğru keşiflerle dolu eğlenceli bir yolculuğa çıkar. Ancak, Sırma; Hayal Bekçisi, Uzaylılar, Ninjalar, Kaptan Zero ve Profesör’ün sorduğu matematik sorularına doğru cevap vererek yoluna devam edebilecektir. Bu maceralı yolculuk sırasında Sırma, matematiğin ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedecek ve artık matematiği çok sevmeye başlayacaktır.

Oyunun takvimi ise

Sezai Karakoç Kültür Merkezinde bu hafta Plastik Aşklar adlı oyun var. Usta oyuncu Oya Başar’ın ve başarılı oyuncu Ebru Kural’ın muhteşem performansı ile, kendinizden çok şey bulacağınız bir kahkaha tufanına hazır olun. Bizden, bizim içimizden sımsıcak bir komedi… Kendinizle ne kadar barışıksınız ya da küs?…Hiç düştünüz mü içinizdeki terk edilişin tuzağına? Plastik Aşklar, tıpkı yaşadığımız zamandaki aşklar gibi… bu yapaylıkla dalga geçebildiniz mi? Gittiğiniz her ortamda, hayatın en ortasında yüzünüze iliştirdiğiniz bir Mona Lisa gülüşüyle sıyrılabildiniz mi tüm olumsuzluklardan, aşktan, sevdadan?

Oyunun takvimi:

18 Şubat Pazar günü, saat 20:00de

Konserlerde bu hafta:

Grup Abdal yönünü geleneksel halk müziğine çevirmiş kendine has bir tını oluşturmak üzere müzikal yolculuğa başlamış bir topluluk. Abdal’ı farklı kılan yanları yorum ve enstrümanları kullanış biçiminde ortaya çıkmaktadır. Grup Abdal 14 Şubat Çarşamba günü, saat 20:30da Sezai Karakoç Kültür Merkezinde sevenleriyle bir araya geliyor.

Bu hafta Diyarbakır’da gerçekleşecek etkinlikleri aktardık, sanatla kalın…. Hoş çakalın…